آخرين ارسالات انجمنها

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: افجه

samira آواتار ها
    سپاس ها
    492
    سپاس شده 492 در 201 پست

افجه

افجه روستایی است در حدود 25کیلومتری شمال شرق تهران، در جنوب لار و شمال روستای سینک از توابع لواسان و آب و هوایی.خوبی دارد از بناهای معروف آن سقاخانه قدیمی و چشمه حاج امیر که دارای آبی برنده است
    از نظر پوشش گیاهی وضعیت نیمه جنگلی و مکانی مناسب برای گردشگری است. در شرق افجه در فضای سبز چسبیده به روستا درخت کهنسال گردو به قدمت ۵۰۰ سال (به گفته صاحب درخت) که به علت کهنسالی وسط بدنه این درخت خالی شده و سه نفر در آن جای می گیرند . در هوای بارانی چوپانان از این فضا برای دوری از خیس شدن استفاده می کنند . در سالهای اخیر و در فصلهای بهار و تابستان، بخصوص در روزهای تعطیل، خانوادهای زیادی از روستاهای اطراف، بخصوص از شهر گئرمی ساعاتی از روز را به استراحت در قسمتهای سرسبز این روستا می گذرانند.

دشت بکر افجه ( دشت هویج )

طبیعت بکر افجه
    ویرایش توسط samira : 06-20-2011 در ساعت 03:22

2. 4 کاربر از پست مفید samira سپاس کرده اند .

Ali (06-20-2011), Malihe (10-27-2011), saeedeh (06-20-2011), somi (06-21-2011)

Ali آواتار ها
    سپاس ها
    1,930
    سپاس شده 3,474 در 1,164 پست
    دشت هویج یا گرچال
    چند سال پیش از یک بومی منطقه سوال کردم که چرا اسم منطقه دشت هویج است می گفت در زمان انقلاب این منطقه محل تجمع دانشجویان سیاسی بود و در آن زمان چون مردم روستا هویج میکاشتند به منطقه دشت هویج مشهور شد
    ولی در اصل گرچال بوده ( دو کلمه گر به معنی گر گرفتن آتش + چال ) و چون منطقه نسبت به اطراف که شامل قلل ریزان و آتشکوه و پرسون گرمتر بوده به گرچال معروف بوده
    و از یک راه باستانی که از دشت به دشت لار ختم میشه صحبت میکرد و الان هم دوستانی هستند که از دشت هویج به دشت لار میرند
    و در زمان ناصرالدین شاه به وسیله کالسکه از دشت هویج به دشت لار منطقه ییلاقی خود میرفتند
    خیلی دوست دارم اگر از دوستان کسی راه باستانی این منطقه را میشناسه یک برنامه بچینه

یادش بخیر 8 سال پیش بود که در همین دشت داشتیم چارچوب و اساسنامه گروه سنگان را با حضورآقای اصغر کرمی تدارک میدیدیم

لازم میدونم از همین جا از آقای اصغر کرمی ( سرپرست گروه کوهنوردی بهاران ) که تمامی تجربیات خودش را در این چند سال در اختیار ما قرار داد تشکر کنم و باعث افتخار است که نزدیک به 8 سال عضو گروه کوهنوردی بهاران بودم و هستم گروهی که نزدیک به 12 یا 13 سال در زمینه کوهنوردی فعالیت دارد و کسانی چون عباس رنجبر که عضو تیم ملی کوهنوردی ایران و همچنین خانم ملکی که از اعضای هیمالیا نوردی بانوان استان تهران جهت صعود به قله اسپانتیک میباشد از اعضای رسمی این گروه بوده و هستند

و تشکر از تمامی کسانی که در این چند سال تمامی تجربیات خودشان را بی کم و کاست در اختیارمان قرار دادند

4. 3 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

Malihe (10-27-2011), saeedeh (06-20-2011), somi (06-21-2011)

+ پاسخ به موضوع

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران خواننده این موضوع : 17

فعالیت :(نمایش - خوانندگان)

1. afshinnayeb
  2. Ali
  3. AMIR
  4. ardi-dj
  5. mahmoud
  6. Malihe
  7. MohammadReza
  8. mostafa stat
  9. Mozhgan
  10. nivarafee